3Dimension - News

3D TLAČ NA GENERÁCIU ENERGIE ZÍSKANEU ODDELENÍM ENERGIE, GE, SIEMENS A SANDIA


Využitie 3D tlače v energetickom sektore vyzdvihujú dve posledné správy. 

US Department of Energy  (DOE) udelila celkovo $ 7M na projekty zamerané na rozvoj, "pokročilých a vysoko účinné technológie turbíny založené na uhlie odvodené syntézny plyn, vodík uhlie odvodené a zemného plynu." Tieto projekty zahŕňajú niekoľko s výrobou aditív. 

V druhej časti noviniek používa 3D tlač spoločnosť Sandia National Labs, ale v tomto prípade sa zvyšuje výroba energie z trvalo udržateľných zdrojov.

Spoločnosti General Electric a Siemens dostávajú finančné prostriedky na moderné spaľovacie turbíny pre aplikácie s kombinovaným cyklom

Spolu 7 miliónov dolárov na federálne financovanie bude zdieľať 14 výskumných projektov zameraných na efektívnejšie využívanie zdrojov fosílnych palív. 

Aditívne výrobné vlastnosti v projekte zameranom na moderné spaľovacie turbíny. V rámci jedného ocenenia   získa spoločnosť General Electric financovanie DoE vo výške 499 690 dolárov na prešetrenie „vysokoteplotných aditívnych architektúr pre 65-percentnú efektívnosť.“ Cieľom projektu je vývoj pokročilých turbín s vyššou účinnosťou, ktoré umožňujú aditívne výrobné technológie.

GE Aditive Arcam Spectra na RAPID.  Foto: Beau Jackson.

Nedávno oznámené GE Additive Arcam EBM Spectra H. Foto: Beau Jackson.

Konštrukcie turbín sa zameriavajú na vstupné komponenty dráhy horúcich plynov a projekt dúfa, že sa zrealizujú „nové a inovatívne architektúry nosných profilov a koncových stien, ktoré poskytujú úspory chladiaceho toku pri zachovaní životnosti komponentov“.

Druhé ocenenie spoločnosti DoE v hodnote 494 394 dolárov využije spoločnosť  Siemens Energy . Tento výskum sa zameriava na „Aditívne vyrábané metalické-3D Ox-Ox CMC integrované štruktúry pre 65-percentné kombinované cykly efektívne komponenty plynových turbín.“ Finančné prostriedky sa použijú na vývoj kovovo aditívne vyrábaných konštrukcií a materiálov pre pokročilé lopatky turbín.

 Výskum sa zameriava najmä na kompozitné keramické matricové materiály z oxidov oxidu  3D (3D Ox-Ox CMC). Ak je úspešná, očakáva sa, že výroba aditív a keramický materiál znížia požiadavku na chladenie tým, že vylúčia potrebu chladenia filmu. Podľa tlačovej správy

AM-3D OX-OX CMC KOMPONENTY NA VŠETKÝCH PRÍSLUŠNÝCH HORKÝCH TURBÍNOVÝCH STAVOCH MÔŽU ZNÍŽIŤ CELKOVÉ CHLADENIE A PRÚDENIE KVETY ZLOŽKOVÝCH KOMPONENTOV O 50%. TOTO ZNÍŽENIE PRENOSUJE ZVÝŠENIE POVOLITEĽNE 1,5 PERCENTA V ÚČINNOSTI KOMBINOVANÉHO CYKLU.

Listy turbíny z ľahkej zliatiny s potlačou niklu 3D.  Foto cez: Siemens

Samostatný projekt spoločnosti Siemens pre lopatky turbíny z ľahkej zliatiny s 3D potlačou z niklu. Foto cez: Siemens.

Sandia National Laboratories 2018 Technology Focus Award za 3D tlač lopatiek veterných turbín

Pokiaľ ide o obnoviteľné zdroje energie, spoločnosť Sandia National Laboratories získala cenu od Federálneho laboratória konzorcia za aplikáciu 3D tlače pri výrobe lopatiek veterných turbín. Spoločnosť Sandia použila 3D tlač na výrobu formy pre lopatku veternej turbíny s dĺžkou 13 metrov (42,6 ft).

3D tlačená forma lopatky veternej turbíny.  Fotografie cez Sandia National Laboratories.

Sandia bola primeraná pre fázu návrhu projektu, zatiaľ čo spoločnosť  Oak Ridge National Laboratories  (ORNL) vykonávala 3D tlač. Nedávno spoločnosť 3D Printing Industry videla z prvej ruky niektoré z priemyselných 3D tlačiarenských zariadení používaných v ORNL, vrátane pôsobivého  extrudéra Strangpresse

Strangpresse priemyselný extrudér, ako ho používa ORNL.  Foto: Michael Petch.

Strangpresse priemyselný extrudér, ako ho používa ORNL. Foto: Michael Petch.

Použitím 3D tlače na výrobu foriem je možné výrazne skrátiť konštrukčný a výrobný cyklus. Tradičné metódy znamenajú, že medzi návrhom a prípadnou výrobou experimentálnych lopatiek veterných turbín je potrebných 16 mesiacov. Použitím 3D tlače je možné tento časový rámec skrátiť iba na 3 mesiace. 

Víťazi Ceny za technologické zameranie boli vyhlásení na výročnom stretnutí federálneho laboratória konzorcia, ktoré sa uskutoční v apríli 2018 vo Philadelphii. Spoločnosť Sandia získala cenu za prístup založený na spolupráci pri riešení problému. Národné laboratórium bolo udelené aj osobitné ocenenie za výnimočnosť v oblasti prenosu technológií, a to za vývoj pokrokových nanomateriálových filmov. 

Hlasovanie sa čoskoro končí v  súťaži 3D Printing Industry Awards 2018 , nenechajte si ujsť príležitosť a povedzte nám, kto je vedúcim svetom výroby doplnkových látok.

Ak chcete získať najnovšie informácie o výrobe doplnkových látokprihláste sa na  odber bulletinu 3D Printing Industry , sledujte nás na  Twitteri a páčte sa nám na  Facebooku .

Nájdite talent na projekt alebo postúpte svoju kariéru v 3D tlači. 3D tlač Jobs doska je pod napätím.

Vybraný obrázok znázorňuje 3D tlačenú formu lopatky veternej turbíny. Fotografie cez Sandia National Laboratories.

 

Bugatti 3D tlačí najväčší funkčný titánový automobil na svete


 

Tento 8-piestový monoblokový brzdový strmeň vyvinutý spoločnosťou Bugatti je prvý brzdový strmeň na svete, ktorý ...

Tento 8-piestový monoblokový brzdový strmeň vyvinutý spoločnosťou Bugatti je prvý brzdový strmeň na svete, ktorý vyrába tlačiareň 3D (Credit: Bugatti).

 

Názov Bugatti je skôr spojený s odvzdušňovacími motorovými vozidlami ako s 3D tlačou, ale automobilka oznámila, že vyrobila nový brzdový strmeň, ktorý je nielen najväčším v automobilovom priemysle, ale je najväčším komponentom pre tlač zo  zliatiny titánu.  , Osempiestový brzdový strmeň, ktorý je výsledkom spoločného úsilia oddelenia vývoja Bugatti a laserového Zentrum Nord v Hamburgu, môže jedného dňa viesť k automobilovým komponentom, ktoré kombinujú vynikajúci výkon s rýchlejšou a lacnejšou výrobou.

Vývoj hypercars ako Bugatti  Veyron  a  Chiron  môže tlačiť obálku automobilového výkonu, ale tiež to núti vývoj komponentov vozidla a materiálov použitých na ich výrobu. Jedným príkladom je konštrukcia bŕzd používaná na vozidle Chiron, ktorého strmene sú najväčšie inštalované v akomkoľvek výrobnom aute a boli navrhnuté podľa bionických princípov. Kované sú z vysokopevnej hliníkovej zliatiny a obsahujú titánové piesty - osem pre predné brzdy a šesť pre zadné brzdy. 

Nové strmene majú kombinovať minimálnu hmotnosť s maximálnou tuhosťou, ale Bugatti cítil, že existuje priestor na zlepšenie, takže inžinieri spoločnosti prišli s ďalšou verziou vyrobenou výlučne z titánovej zliatiny pre letectvo s názvom Ti6AI4V, ktorá sa bežne používa vo vysoko namáhaných podvozkoch, komponenty krídla a prúdové a raketové motory. 

Podľa Bugattiho majú strmene vyrobené z titánu pevnosť v ťahu 1 250 N / mm2 (125 kg / mm²). Okrem toho, titánový strmeň s rozmermi 41 x 21 x 13,6 cm (16 x 8 x 5 palcov) a so stenami s hrúbkou iba jeden až štyri mm by vážil iba 2,9 kg (6,4 lb), na rozdiel od hliníkovej verzie s hmotnosťou 4,9 kg. (11 lb).

 

Tento brzdový strmeň je najväčší funkčný titánový automobilový komponent vyrobený trojrozmernou tlačou v ...

 

Bohužiaľ, zatiaľ čo titán sľuboval vynikajúci výkon a trvanlivosť v porovnaní s hliníkom so 40-percentnou úsporou hmotnosti, zliatiny titánu sa notoricky ťažko lejú alebo kujú a často vyžadujú exotické techniky, ako je výbušné tvárnenie. Odpoveďou Bugatti bolo obrátiť sa na aditívnu výrobnú techniku, známejšiu ako 3D tlač, ktorá pomocou laserov spája prášok zliatiny titánu do presných komplexných tvarov. 

Hmatadlo prešlo od nápadu k prototypu iba za tri mesiace. Po dokončení počítačového modelovania spoločnosťou Bugatti boli dátové súbory odoslané do spoločnosti Laser Zentrum Nord na konečnú simuláciu procesu a tlač pomocou najväčšej tlačiarne na svete schopnej zvládnuť titán vďaka svojim štyrom 400 W laserom. 

Bugatti tvrdí, že tlač strmeňa trvala iba 45 hodín, čo je pozoruhodne krátka doba na výrobu komplexného prototypu. Počas tohto procesu tlačiareň ukladala naraz 2 233 vrstiev jemného prášku zliatiny titánu. Po položení každej vrstvy lasery vedené návrhovými spismi roztavili zliatinu do prierezu strmeňa spolu s dočasnými nosnými štruktúrami, ktoré sa okamžite ochladili a stuhli, než stroj postup zopakoval. 

 

Frank Götzke, vedúci nových technológií na oddelení technického rozvoja automobilov Bugatti

 

Once completed, the excess powder was removed and the caliper was placed in a furnace, where it was initially subjected to a temperature of 700° C (1,300° F), which was lowered to 100° C (212° F) to stabilize the structure and eliminate stresses. The supports were then removed and the caliper was sent back to Bugatti for final mechanical, physical, and chemical processing to improve is durability before final machining. 

„Bol to veľmi dojímavý moment pre tím, keď sme držali náš prvý titánový brzdový strmeň z 3D tlačiarne v našich rukách,“ hovorí Frank Götzke, vedúci nových technológií na oddelení technického rozvoja Bugatti Automobiles. „Pokiaľ ide o objem, jedná sa o najväčší funkčný komponent vyrobený z titánu aditívnymi výrobnými metódami. Každý, kto sa na tento diel pozerá, je prekvapený tým, aké ľahké je - napriek jeho veľkým rozmerom. Z technického hľadiska je to mimoriadne pôsobivý brzdový strmeň a tiež to vyzerá skvele. “

S cieľom použitia v sériovej výrobe sa má nový strmeň naplánovať na skúšky vozidiel do júna tohto roku.

 

Lietajúci koncept 3D tlačiarní sa v Šanghaji rozbehol


 

Fly Elephant 3D tlačový dron by sa kŕmil tlačovým materiálom trubicou v ...

The Fly Elephant 3D printing drone would be fed printing materials through a tube at the top, to be extruded through the nozzle at the bottom(Credit: DediBot)

Under the six rotor cage of the Open-ended Additive Manufacturing (OAM) drone hangs a 3D printing nozzle that's fed plastic, concrete mix or other material from a tube connected to the top of the OAM Fly Elephant. The drone's printing path will be precisely plotted by software, for a promised printing accuracy of 0.1 mm.

3D tlačový dron lietajúci okolo stánku spoločnosti v TCT Asia predstavuje svoje potenciálne aplikácie v stavebníctve. Voľne lietajúci dizajn znamená, že veľkosť a tvar tlačených štruktúr nie je obmedzená rozmermi krytu statickej 3D tlačiarne. Vytlačené príklady na displeji vyzerajú podobne ako 3D-tlačené vrstvy po vrstvách v  Dubaji  a  Španielsku .

Stavebné projekty by mohli byť realizované zoskupením 3D tlačových robotov pracujúcich spoločne, prípadne s dronmi, z ktorých každý vytláčal rôzne materiály pre určitý druh prístupu tlačovej hlavy k zostaveniu štruktúr. Krátka výdrž batérie samozrejme môže obmedziť potenciálnu užitočnosť takýchto technológií, takže spoločnosť DediBot hľadá riešenia bezdrôtového napájania, ktoré poskytujú robotom potenciálne neobmedzený vysielací čas na stavenisku.

Všetky tieto plány by mohli napokon priniesť plán na obnovenie Mosulu v Iraku predložený  Vincentom Callebautom  .

Fly Elephant je stále veľmi v štádiu koncepcie, s mnohými otázkami, na ktoré treba ešte odpovedať - vrátane toho, aký vplyv na let, pohyb a presnosť tlače by mohla mať trubica na prívod materiálu na dron, by sa tlač musela počas veľkého vetra opustiť a Bol by proces obmedzený na výrobu hrubých a pripravených prototypov štruktúr, alebo by sme mohli vidieť, že drony tlačia použiteľné budovy? Ale lietajúci prototyp, ktorý sa predstaví v čínskej Šanghaji, je zaujímavou chuťou vecí, ktoré majú prísť. Možno.

Elektronika 3D tlačená na ľudskú pokožku


 

Tlačový systém môže kompenzovať jemné pohyby ruky

Tlačový systém môže kompenzovať jemné pohyby ruky (Credit: University of Minnesota)

Rôzne výskumné ústavy už vyvinuli  elektroniku aplikovanú na pokožku , ktorá je vopred vyrobená a jednoducho prilepená na telo používateľa. Vedci z University of Minnesota však zaujali odlišný prístup. Vyvinuli metódu 3D-tlač vlastnej elektroniky priamo na kožu.

Vedúci Prof. Michael McAlpine, vedci využívajú upravenú lacnú 3D tlačiareň, ktorá vytlačuje špeciálny vodivý atrament vyrobený zo strieborných vločiek. Na rozdiel od iných takýchto tlačiarenských farieb, ktoré je potrebné vytvrdzovať pri vysokých teplotách a tým by spálili pokožku, vytvrdzujú pri izbovej teplote.

Pretože nikto nemôže držať svoje telo  úplne v  pokoji, na kožu sa najskôr umiestni rad dočasných bodových značiek, po ktorých sa pokožka naskenuje. Tlačiareň následne používa počítačový systém na sledovanie týchto značiek v priebehu procesu tlače a automaticky pohybuje svojou tlačovou dýzou tak, aby zostala v zarovnaní so zakrivenými obrysmi jemne sa pohybujúceho cieľa.

Výsledná elektronika by sa mohla napájať bezdrôtovo (ako je to v prípade LED diódy videnej na videu nižšie), hoci McAlpine nám hovorí, že v budúcnosti by malo byť možné, aby systém tiež tlačil na 3D batérie alebo solárne články. Akonáhle sú používatelia hotoví s elektronikou, môžu sa jednoducho olúpať alebo umyť.

„Sme nadšení z potenciálu tejto novej technológie 3D tlače pomocou prenosnej, ľahkej tlačiarne, ktorá stojí menej ako 400 dolárov,“ hovorí McAlpine. „Predstavujeme si, že vojak by mohol túto tlačiareň vytiahnuť z batohu a vytlačiť chemický senzor alebo inú elektroniku, ktorú potrebujú, priamo na kožu. Bolo by to ako„ nôž švajčiarskej armády “so všetkým, čo potrebujú, všetko v jednom prenosný nástroj na 3D tlač. ““

Malo by sa tiež poznamenať, že použitím bioinku v tlačiarni bol tím schopný tlačiť bunky na zranenie kože živej myši - takže táto technológia má tiež potenciálne lekárske aplikácie.

Dokument o výskume bol nedávno uverejnený v časopise  Advanced Materials .

Zdroj:  University of Minnesota

 

 

 

Nano Dimension Joins Techniplas Open Innovation Program, Will Use DragonFly 2020 Pro 3D Printer for Automotive Applications


 

Global design and manufacturing provider of automotive products and services Techniplas, headquartered in Wisconsin, brings 3D printing companies together to offer benefits from their shared technologies. The company is working to shape the future of mobility and is committed to open innovation, as evidenced by its open innovation program. Techniplas focuses on developing partnerships that provide 3D printing innovators mutual benefits in each other’s capabilities and strengths, and companies like SharebotDWS, Sicnova, ParaMatters, and Nexa3D have recently joined the program as innovation partners.

Podobne zmýšľajúci partneri v rámci otvoreného inovačného programu spolupracujú na posunutí hraníc automobilovej výroby. Techniplas  tento týždeň na výstave CES 2018 oznámil,  že  sa do programu zapojil líder izraelskej 3D tlačenej elektroniky  Nano Dimension .

„Sme nadšení, že môžeme privítať spoločnosť Nano Dimension ako člena nášho programu, ktorý spája dnešné najlepšie a najinovatívnejšie prehrávače a technológie. Vďaka Nano Dimension na palube sme prví, ktorí našim zákazníkom z oblasti automobilového priemyslu priniesli ďalšie možnosti elektroniky, “povedal George Votis, zakladateľ a predseda Techniplas.

Nano Dimension is targeting the demand for electronic devices that rely on PCBs, using its unique 3D printing technology to disrupt and reshape the future of how electronics are made. The company, which was the first to embed conductive paths and print antennas into shapes and 3D print fully functioning PCBs, came on the scene with its DragonFly 2020 electronic circuit board 3D printer back in 2015. Nano Dimension ended its highly successful beta program this summer, and introduced its industrial-grade DragonFly 2020 Pro this fall.

The award-winning flagship DragonFly 2020 Pro allows for the 3D printing of functional electronics, including PCBs, antennas, sensors, conductive geometries, and molded connected devices, and is, according to a Techniplas release, “poised to transform electronic additive manufacturing by empowering companies to take control of their entire development cycle.”

Nano Dimension has joined the Techniplas open innovation program in order to make 3D printed conductive components, encapsulated sensors, and smart surfaces available to the automotive industry for the first time.

Generálny riaditeľ spoločnosti Nano Dimension Amit Dror uviedol: „Otvorený inovačný program Techniplas sa rýchlo stáva hlavným centrom pre inovatívne spoločnosti v oblasti 3D tlače, ktoré potvrdzujú a mainstreamujú svoje doplnkové výrobné riešenia pre automobilový priemysel. Spoločne plánujeme položiť základy novej éry prepojenej mobility a automobilových výrobkov, ktoré nie sú zaťažené tradičnými obmedzeniami dizajnu a výroby. “

 

PCB 3D vytlačené spoločnosťou Nano Dimension [Obrázok: Sarah Goehrke pre 3DPrint.com]

As part of this new partnership, Nano Dimension will bring its DragonFly 2020 Pro 3D printer to the new Techniplas Additive Manufacturing Innovation Center in California, which also houses the company’s digital business unit. The industrial 3D printer will use its advanced inkjet engineering materials expertise in order to speed up development of cognitive, connected next-generation vehicle components, parts, and systems.

 

By joining the open innovation program, Nano Dimension’s 3D printed electronics and Techniplas’ cognitive lighting technology will come together to offer new ways of designing and 3D printing electronic conductive paths, in one step, right into the interior and facia surfaces of vehicles.

Tento týždeň pozýva spoločnosť Techniplas všetkých účastníkov CES 2018, aby sa zastavili pri stánku č. 9100 v severnej hale Kongresového centra v Las Vegas, aby si vyskúšali kombináciu týchto dvoch technológií z prvej ruky. 3DPrint.com bude tento týždeň tiež na výstave CES a prinesie vám všetky najnovšie správy o produktoch a technológiách priamo z výstavnej miestnosti.

 

 

ČO JE ĎALŠIE PRE 3D TLAČ v roku 2018? DODATOČNÝ DODATOČNÝ VÝROBNÝ VÝHĽAD


Čo bude ďalej pre 3D tlač v roku 2018? Túto otázku sme položili generálnym riaditeľom, analytikom a iným odborníkom v našom odvetví.

Ich reakcie dávajú predpovede pre 3D tlač v roku 2018 s technológiou Blockchain, internet vecí, vysokorýchlostné 3D tlačiarne a trendy v kovovej 3D tlači.

Nezabudnite,  nominácie sú stále otvorené pre ceny 2018 3D Printing Industry Awards, urobte si výber teraz .

Bart Van der Schueren, technický riaditeľ spoločnosti  Materialize

V roku 2018 veríme, že cyklus prijímania 3D tlače sa bude čoraz ľahšie vďaka automatizovanejším procesom, integrovanému softvéru, spolupráci s partnermi v rámci rôznych odvetví a štandardizovaných procesov.

Využite elektronickú platformu pre kovovú 3D tlač.  Foto: Michael Petch.Využite elektronickú platformu pre kovovú 3D tlač. Foto: Michael Petch.

Al Siblani, generálny riaditeľ spoločnosti  EnvisionTEC

Aj keď nedokážeme odhaliť väčšinu našich zákulisných vzťahov so zákazníkmi, naďalej vidíme, ako sa výrobcovia rýchlo pohybujú smerom k hromadnej výrobe na mieru - pre lekársky, spotrebný a športový tovar - a tiež ku skutočnej krátkodobej výrobe s 3D tlačiarňami. Tento dlho hovorený posun je napokon poháňaný dostupnosťou vysokorýchlostných 3D tlačiarní a funkčných nových materiálov, vďaka ktorým sa priama tlač častí konečného použitia, ktoré konkurujú vstrekovaným kusom, stáva skutočnosťou.

V roku 2018 sme presvedčení, že prichádza ešte väčší rozvoj. EnvisionTEC je jedným z mnohých výrobcov 3D tlačiarní, ktorí pretekali o poskytnutie prvých ortodontických zarovnávačov 3D tlačených na trhu v oblasti stomatológie (nezamieňať ich s vyrovnávačmi tvarovanými za tepla na 3D tlačených modeloch). Výzvou je dodať materiál, ktorý dokáže priamo tlačiť zarovnávače so správnou biokompatibilitou, stabilitou, ohybom a silou. Sme presvedčení, že rok 2018 bude rokom 3D zarovnávača tlače.

V roku 2018 tím EnvisionTEC vidí pokles, ktorý sa javí ako cyklus každých pár rokov, v nízko nákladových 3D tlačiarňach s nízkou kvalitou. Rovnako ako humbuk okolo MakerBot vyliezol pol desaťročia pred koncom, začíname vidieť nedávne spomalenie smerom k lacným 3D tlačiarňam. Zatiaľ čo niektoré z týchto nízkonákladových spoločností v oblasti 3D tlačiarní môžu prežiť dlhodobo, keď sa snažia vstúpiť na kvalitnejší koniec trhu 3D, kde sú požiadavky na vysokú presnosť, opakovateľnosť a sofistikované materiály prvoradé, veríme, že budúci rok otrasom mnohých z týchto spoločností.

Formy na šperky EnvisionTEC 3D s potlačou.  Foto: Michael Petch.Formy na šperky EnvisionTEC 3D s potlačou. Foto: Michael Petch.

Shane Fox, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti  LINK3D

V roku 2018 sa zvýši spolupráca medzi softvérom a hardvérom. Priemyselom to pomôže posunúť svoje výrobné zariadenia na výrobu aditív smerom k tradičnej výrobe. Tí, ktorí investujú do automatizačného softvéru, začnú zažiť skutočné výhody toho, čo sľubuje Industry 4.0.

Eric Savant, generálny riaditeľ spoločnosti iMakr

V roku 2018 dôjde k ďalšiemu výraznému vzostupu v zavádzaní 3D tlače na spotrebiteľskej aj profesionálnej úrovni a  iMakr  bude aj naďalej zohrávať globálnu úlohu pri uľahčovaní tohto trendu. Nižšie ceny vstupných 3D tlačiarní,  rovnako ako naše vlastné STARTT 99 dolárov, robia vstup na trh 3D tlače pre domácich kupujúcich relatívne bezrizikový.

Z profesionálneho hľadiska bude zlepšená spoľahlivosť, pokrok v materiáloch a dostupnejší prístup k inováciám viesť stále viac podnikov a škôl k objavovaniu nových aplikácií pre 3D tlač. Zavedením našej novej franšízovej schémy je spoločnosť iMakr pripravená poskytovať na tomto rýchlo sa rozvíjajúcom trhu terénnu podporu, poradenstvo a vodcovstvo po celom svete.

Vishal Singh, spoluzakladateľ a CTO spoločnosti  LINK3D

Domnievam sa, že v roku 2018 bude vývoj technológie Blockchain v odvetví aditívnej výroby pomaly prijatý, pretože spoločnosť Blockchain ponúka nemennosť digitálnych súborov. To je kvalita, ktorá je rozhodujúca pre zvýšenie správy bezpečnosti IP počas pracovného toku AM.

Shon Anderson, CEO spoločnosti  B9Creations

Verím, že budeme naďalej vidieť väčší dopyt zákazníkov po riešeniach šitých na mieru nad rámec základnej technológie s vylepšeniami používateľského rozhrania, integráciou pracovných postupov v jednotlivých odvetviach a inovatívnymi materiálovými riešeniami na začiatku zoznamu. Toto sú investície, ktoré sme uskutočnili na základe spätnej väzby na trhu.

Uskutočňujú sa záverečné prípravy na RAPID + TCT.  Foto: Michael Petch.Uskutočňujú sa záverečné prípravy na RAPID + TCT. Foto: Michael Petch.

Romain Kidd, CEO spoločnosti  MyMiniFactory

Po rekordnom roku na prijatie stolných 3D tlačiarní sa v roku 2018 uvidí, že si svoje prvé zariadenie získa ešte viac zákazníkov. S populárnymi modelmi 3D tlačiarní, ktoré sú teraz lacnejšie ako Playstation alebo Xbox, bude tento nárast v zavádzaní poháňaný výrobcami 3D tlačiarní so zameraním ich pozornosti na užívateľské skúsenosti celého riešenia - hardvér + softvér + obsah.

MyMiniFactory Click & Print - naše jedinečné riešenie, ktoré odstraňuje potrebu krájania - skutočne umožňuje výrobcom otvoriť trh používateľom, ktorí by sa inak nikdy nedostali do 3D tlače. Konkrétne funkcia Click & Print skracuje krivku výučby tradične spojenú s 3D tlačou.

Pre dizajnérov sa toto rozširujúce sa používanie stolných 3D tlačiarní premieta do zvýšeného dopytu po vysoko kvalitnom 3D tlačiteľnom obsahu, čoho dôsledkom je viac príležitostí na rast publika a speňaženie ich talentu.

Ramon Pastor, viceprezident a generálny riaditeľ spoločnosti HP 3D Printing

V roku 2018 uvidíme inflexný bod v počte komerčných aplikácií pre priemyselnú 3D výrobu, pretože náklady sa dramaticky znížia a povedomie o mnohých výhodách sa zvyšuje. Viac spoločností vo viacerých odvetviach začne znovu objavovať svoje podniky pre plne digitálnu budúcnosť výroby.

Amit Dror, CEO spoločnosti  Nano Dimension

V roku 2018 bude trh s 3D tlačou aj naďalej dozrievať, kde očakávame pridanie nových účastníkov na trh, technologický pokrok a viac koncových aplikácií zameraných na zákazníka. Ako hnacia sila internetu vecí, revolúcie Industry 4.0 a ďalších vyspelých výrobných technológií, 3D tlač a vysoko sofistikovaná technológia výroby aditív prevedú digitálny svet do skutočného sveta. Preto môžeme očakávať, že budeme svedkami viac prepojeného, ​​digitálneho, funkčného a agilnejšieho sveta, ktorý bude robiť veci správnym spôsobom. Je to svet obmedzený iba našou fantáziou.  

Nano Dimension 3D tlačená elektronika.  Foto: Michael Petch.Nano Dimension 3D tlačená elektronika. Foto: Michael Petch.

Menno Ellis, stratégia SVP a vertikálne trhy,  3D systémy

I believe that 3D printing in 2018 will see continued advancements in bioprinting of tissues and organs, enabling greater number of healthcare applications. Also, continuing advancements in material development enabling new applications for end-part production in high stress environments including auto, aero, consumer goods and medical/dental.

This year 3D printers will see significant price reduction of production-caliber technologies and platforms (DLP, SLS, Metal) will open up new markets and drive penetration for 3D printing. 

There will be an increasing importance of APAC. Technical advances and market gains by Chinese OEM’s, including growing 3D printing adoption by APAC manufacturing facilities as range of 3D printing benefits, for example economic, technical, operational, exceed labor cost arbitrage.

Činnosť fúzií a fúzií v oblasti 3D tlače v roku 2018 bude poháňaná zajatcami, napríklad akvizíciami laserov Arcam a Concept od spoločnosti GE 2016, a konsolidáciou medzi starými hardvérovými a softvérovými hráčmi, ktorí sa snažia ovládať väčšiu časť riešenia a využívať rozsah pre náročné výskumné a vývojové prostredie.

V roku 2017 priemysel 3D tlače často navštevoval región APAC.  Foto: Michael Petch.V roku 2017 priemysel 3D tlače často navštevoval región APAC. Foto: Michael Petch.

Wildemann. TCW  Transfer-Centrum GmbH & Co.

V roku 2018 industrializácia kovového hodnotového reťazca 3D tlače dosiahne výrazný pokrok, čo povedie k spoľahlivejšej, úspornejšej a lepšie certifikovanej výrobe.

Constantine Ivanov, generálny riaditeľ spoločnosti  DigiFabster

I think that 3D printing is heading the way of the 2D printing industry. Starting in 2017 we saw growing numbers of 3D printing bureaus open, partly thanks to HP.

3D printers are becoming more reliable, easier to use and producing higher-quality output. A lot of post-production effort is still required, but this is better than a year ago.

Owners now have a little bit more time to think about other important things like marketing, workflow and labor cost optimization. That is happening right now. And that makes me very happy because it gives us a lot of work for us.

2018 will be definitely a year of new user-friendly printers, high-quality materials, and automatic post-production solutions, but more important to the industry, that it should be a year when more AM companies become more efficient and profitable. This is my wish for all industry.

Andre Wegner, výkonný riaditeľ spoločnosti  Authentise

Budeme sa viac zameriavať na softvérové ​​nástroje, ktoré umožňujú vyššiu rýchlosť, spoľahlivosť, efektívnosť a kvalitu. Zvyšuje sa uvedomenie si, že mnohé problémy, ktorým musí priemysel čeliť, aby sa z aditíva stala skutočná sériová výrobná technológia, sa dajú vyriešiť pomocou softvéru.

3D systémy Obrázok 4 3D tlačiareň.  Foto: Michael Petch.3D systémy Obrázok 4 3D tlačiareň. Foto: Michael Petch.

Cullen Hilkene, generálny riaditeľ spoločnosti 3Diligent